Projekt POPW.01.02.00-18-0027/21 Wejście firmy Meclo na rynek czeski i jest dofinansowany z Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia, oś priorytetowa 1 Przedsiębiorcza Polska Wschodnia, działanie 1.2 Internacjonalizacja MŚP [czytaj więcej]

Jak dobrać odpowiednią odzież medyczną do swojego zawodu?

Jak dobrać odpowiednią odzież medyczną do swojego zawodu?

Zarówno odzież medyczna damska, jak i męska musi być skrojona na miarę wymagań wykonywanego zawodu. Ekskluzywna odzież medyczna dostępna w naszym sklepie wpisuje się w potrzeby każdego specjalisty świadczącego obowiązki w branży medycznej czy też kosmetycznej. Jak dobrać odzież odpowiednią dla siebie? Sprawdźmy.
Spis treści:

  1. Podstawowe kryteria doboru odzieży medycznej
  2. Specyficzne wymagania dotyczące odzieży w różnych zawodach medycznych
  3. Materiały i technologie stosowane w odzieży medycznej 
  4. Moda a funkcjonalność – jak połączyć styl z praktycznością w odzieży medycznej
  5. Częste problemy związane z odzieżą medyczną i jak sobie z nimi radzić

Podstawowe kryteria doboru odzieży medycznej

Na hasło komplet odzież medyczna pojawia się wiele propozycji modeli tego rodzaju odzieży. W celu wybrania odpowiedniego należy uwzględnić specyfikę i wymagania w danym zawodzie.

Wśród podstawowych kryteriów, trzeba wziąć pod uwagę wspomnianą właściwą estetykę, jak również wysoką jakość wykonania. Ta idzie w parze z komfortem użytkowania.

Dobrej klasy odzież medyczna jest dopuszczona do użytku na potrzeby branży medycznej. Musi być więc zgodna z obowiązującymi normami, jak również przepisami BHP. Dobrze jest także kierować się indywidualnymi preferencjami dotyczącymi jej kolorystyki czy też kroju. Nie bez znaczenia pozostają także kwestie praktyczne, które istotnie wpływają na wykonywanie obowiązków zawodowych. Bardzo ważne jest również zapewnienie kompleksowej ochrony przed różnymi drobnoustrojami, jak i zagwarantowanie cyrkulacji powietrza.

Specyficzne wymagania dotyczące odzieży w różnych zawodach medycznych

Każdy zawód rządzi się swoimi prawami. Z tego względu niezwykle istotne jest to, aby odzież medyczna spełniała wszelkie wymogi stawiane przez charakterystykę danej branży czy wykonywanych obowiązków.

Warto pamiętać o tym, że w szpitalach i innych placówkach, odzież pełni funkcję ochronną. Musi być również wygodna i przewiewna z uwagi na czas trwania zmian – często są to wielogodzinne dyżury. Ponadto kolor fartucha pozwala na identyfikację stanowiska osoby z personelu medycznego.

Stomatolodzy powinni stawiać na ubrania chroniące zarówno przed płynami ustrojowymi i drobnoustrojami chorobotwórczymi, jak również uszkodzeniami mechanicznymi. Materiał powinien być wytrzymały i łatwy do wyczyszczenia.

Charakterystyka pracy fizjoterapeuty przewiduje nieustanny ruch, dlatego też odzież medyczna powinna być wygodna i zapewniać swobodę przemieszczania się. Tkaniny stosowane w tego typu uniformach są przewiewne, a także odporne na zabrudzenia. Jest to bardzo istotne z uwagi na to, że podczas wizyty często używa się specjalnych żeli czy też maści.

Odzież medyczna i kosmetyczna są bardzo do siebie zbliżone. W obu przypadkach specjaliści mają styczność z różnego rodzaju czynnikami chorobotwórczymi, przed którymi chroni wysokiej jakości odzież. W salonach kosmetycznych jej dodatkowym zadaniem jest podkreślenie ich prestiżu i profesjonalizmu.

Meclo biały fartuch tunika medyczna EVA

Zobacz produkt: Meclo biały fartuch tunika medyczna EVA

Materiały i technologie stosowane w odzieży medycznej 

Wybierając odzież medyczną należy zwrócić szczególną uwagę zarówno na zastosowaną w nich technologię, jak również jakość materiału. W produkcji wysokiej jakości odzieży szczególnie ważne miejsce zajmuje m.in. bawełna.

Dlaczego cieszy się tak dużą popularnością? Jest wiele istotnych powodów. Wśród nich warto wymienić to, że należy ona do grupy materiałów naturalnych, co oznacza, że zapewnia komfort użytkowania – jest bardzo miękka, przyjemna dla skóry. Latem zapewnia cyrkulację powietrza, natomiast zimą skutecznie zatrzymuje ciepło. Jest materiałem niezwykle chłonnym, odpornym na wysoką temperaturę prania. Co ważne – bardzo rzadko wywołuje reakcje alergiczne. Niemniej istotne jest to, że bardzo dobrze dopasowuje się do sylwetki i nie powoduje elektryzowania się. Bawełna jest także bardzo plastycznym materiałem – z powodzeniem można na niej zamieszczać różnego rodzaju nadruki.

Moda a funkcjonalność – jak połączyć styl z praktycznością w odzieży medycznej

Odzież medyczna jeszcze do niedawna kojarzyła się ze stonowanymi kolorami i tendencyjnymi wzorami. Czasy się jednak zmieniły, a wraz z nimi podejście do projektowania uniformów dla personelu medycznego. Coraz częściej dużą wagę przywiązuje się do ich wyglądu i estetyki, co ma swój określony cel. Jaki?

Odzież medyczna kolorowa wiedzie prym wśród pediatrów, co ma wzbudzić zaufanie u najmłodszych pacjentów. Tego typu rozwiązania korzystnie wpływają na pewność siebie wśród pracowników, a to przekłada się na ich lepszą wydajność.

Design uniformów ma bardzo duże znaczenie dla branży beauty. Modny fartuch medyczny męski i damski staje się wizytówką świadczonych usług.

Częste problemy związane z odzieżą medyczną i jak sobie z nimi radzić

Problemy związane z użytkowaniem odzieży medycznej mogą pojawić się wówczas, kiedy zainwestujemy w źle dobraną do naszych indywidualnych preferencji i potrzeb. Takie działanie mocno przyczynia się wówczas do zmniejszenia komfortu użytkowania. Kłopoty z jakością odzieży mogą pojawić się także wtedy, kiedy postawimy na materiały złej jakości. Aby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji, należy zainwestować w odzież medyczną najwyższej klasy – wykonaną z dobrych materiałów, idealnie dopasowaną zarówno do potrzeb naszego ciała, jak i wykonywanego zawodu. Taka dostępna jest w naszym sklepie.

Zachęcamy do sprawdzenia naszej kolekcji odzieży medycznej męskiej odzieży medycznej damskiej!
Zadbaj o swój wizerunek i wygodę z MeClo.
Twoja odzież medyczna najwyższej jakości!

WYGODNA DOSTAWA

Kurierzy, paczkomaty i odbiór osobisty

WYSYŁKA DO 24h

Szybkie dostawy dla wszystkich zamówień

BEZPIECZNE ZAKUPY

Dzięki certyfikatowi i szyfrowaniu SSL

DARMOWA WYSYŁKA

Dla zamówień powyżej 350 PLN

+48 602 557 822

[email protected]

Poniedziałek – Piątek: 8:00-16:00
Sobota: 6:00-13:00

Numer konta bankowego:
10105015621000009031097489
ING Bank Śląski S.A.

 

NEWSLETTER

© 2024 MeClo. Wszelkie prawa zastrzeżone.

MeClo
ul. Powstańców Warszawskich 8,
38-400 Krosno
This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.