Projekt POPW.01.02.00-18-0027/21 Wejście firmy Meclo na rynek czeski i jest dofinansowany z Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia, oś priorytetowa 1 Przedsiębiorcza Polska Wschodnia, działanie 1.2 Internacjonalizacja MŚP [czytaj więcej]

Obuwie medyczne a zdrowie stóp: jakie są korzyści?

Obuwie medyczne a zdrowie stóp: jakie są korzyści?

Spis treści

Noszenie specjalistycznego obuwia ma zbawienny wpływ na zdrowie zarówno kobiet, jak i mężczyzn, pracujących w służbie zdrowia. Obuwie medyczne zdrowie stóp wspiera każdego dnia, zapewniając komfort i ochronę niezbędną dla pracowników w szpitalach, placówkach służby zdrowia, a także w ośrodkach beauty&spa, salonach urody, oraz w branży HoReCa.

Jak obuwie medyczne wspiera zdrowie Twoich stóp?

Ergonomiczne buty medyczne odgrywają główną rolę, jeśli chodzi o dobre zdrowie stóp pracowników, którzy spędzają większość dnia na nogach. Takie obuwie nie tylko zapobiega bólom i urazom stóp, ale także daje komfort pracy i dobre samopoczucie.

Jak obuwie medyczne wspiera zdrowie stóp?

  1. Jest zaprojektowane tak, aby odciążać łuk stopy, co zapobiega zmęczeniu. Pomaga również w utrzymaniu prawidłowej postawy ciała.
  2. Posiada podeszwy zapewniające amortyzację, która absorbuje wstrząsy podczas chodzenia. To z kolei zmniejsza ryzyko urazów stawów i kręgosłupa, zapewniając komfort chodzenia.
  3. Lepiej dopasowuje się do naturalnego kształtu stopy i minimalizuje ryzyko otarć, pęcherzy oraz problemów skórnych.
  4. Równomiernie rozkłada ciężar ciała, co zapobiega zmęczeniu nóg. Pomaga utrzymać zdrowie stóp dobrej kondycji świeżości nawet po wielu godzinach pracy.
  5. Wykonane jest z materiałów, łatwych do czyszczenia i dezynfekcji, co jest ważne w środowiskach szpitalnych. Materiały charakteryzują się wysoką oddychalnością i utrzymuje stopy w suchości i zdrowiu, zapobiegając rozwojowi bakterii i grzybów.
  6. Ma podeszwy antypoślizgowe, o lepszej przyczepności, co chroni zdrowie i zapobiega wypadkom w pracy.

Prewencja problemów stóp dzięki odpowiedniemu obuwiu medycznemu

Jest elementem dbania o dobre samopoczucie i zdrowie, szczególnie dla osób, które na co dzień wykonują zawody wymagające stania lub chodzenia przez cały dzień. Odpowiednio dopasowane obuwie medyczne a komfort stóp pomaga nie tylko w trakcie długich dyżurów w szpitalu, ale również osobom pracujących w branży beauty, hotelach, restauracjach, czy w cateringu oraz w salonach kosmetycznych beauty & SPA. Ergonomiczne buty medyczne poprawiają komfort pracy, zdrowie stóp oraz dobre samopoczucie pracowników. Dzięki dostępności w różnych rozmiarach i kolorach mogą być dopasowane do płci i specjalizacji. 

Ergonomia i ochrona: analiza korzyści noszenia obuwia medycznego

Przyjrzymy się konkretnym modelom, by zrozumieć, jak różne modele obuwia mogą sprostać potrzebom w zakresie zdrowia.

Ergonomiczne buty medyczne – modele damskie

Ergonomiczne buty medyczne – modele męskie

Ergonomiczne buty medyczne – modele uniseks

  • Buty medyczne OXYPAS BESTLIGHT białe/czarne, OXYPAS OXYCLOG niebieskie, OXYPAS SMOOTH białe, OXYPAS SONIC, OXYPAS REMY granatowe – pasują zarówno kobietom, jak i mężczyznom. Charakteryzują się lekkością, łatwością czyszczenia i wysokim poziomem komfortu. Mają antypoślizgowe podeszwy, są łatwe do dezynfekcji i oferują doskonałą wentylację stopy.

Studia przypadków: jak obuwie medyczne poprawiło zdrowie stóp użytkowników?

Studium przypadku – chirurg

Dr Michał, chirurg ortopedyczny, zauważył, że długie godziny spędzane na nogach w trakcie operacji powodują u niego bóle i zmęczenie stóp. Wybrał buty medyczne OXYPAS BESTLIGHT czarne, które są zaprojektowane z myślą o komforcie i bezpieczeństwie na sali operacyjnej. Lekka konstrukcja i antypoślizgowa podeszwa zapewniają stabilność i zmniejszają obciążenie stóp podczas długotrwałego stania. Ergonomiczne buty medyczne przyniosły lekarzowi komfort pracy i podniosły jakość życia. Bóle i zmęczenie ustały, co pozwoliło mu skupić się na zabiegach ratujących życie pacjentów.

Studium przypadku – dyplomowana pielęgniarka

Anna, pielęgniarka na oddziale kardiologicznym, zmagała się z dyskomfortem i bólami nóg po 12 godzinnych dyżurach. Postanowiła zaopatrzyć się w buty medyczne damskie OXYPAS COLETTE na koturnie, które równomiernie rozkładają ciężar ciała. Ergonomiczne buty medyczne sprawiły, że pielęgniarka przestała narzekać na ból kręgosłupa i czuje się mniej zmęczona pod koniec dyżuru w szpitalu. 

Studium przypadku – lekarka pracująca na oddziale szpitalnym

Dr Ewa, skarżyła się na zmęczenie i ciężkość nóg po długich dyżurach. Kupiła buty medyczne damskie białe OXYPAS BIANCA, które są znane z wyjątkowego komfortu chodzenia. Anatomiczna wkładka z korka dała doskonałą amortyzację stóp i łatwość higieny. Całkowicie zamknięty czubek zapewnia maksymalne bezpieczeństwo. Oddychająca, wysokiej jakości wkładka pozwala utrzymać świeżość. Ergonomiczne buty medyczne przyczyniły się do poprawy samopoczucia lekarki w trakcie dyżurów.

Porady dla osób z problemami stóp: jak obuwie medyczne może pomóc?

Obuwie medyczne a zdrowie stóp są ze sobą ściśle powiązane, ponieważ odpowiednio dobrane zmniejszają ryzyko powstawania urazów i chorób, przyczyniając się do lepszego samopoczucia w trakcie dyżurów w szpitalu. Regulowane paski, sznurówki lub rzepy na pięcie umożliwiają dopasowanie szerokości osobom z opuchlizną stóp, haluksami czy specyficznymi problemami zdrowotnymi. Mają wystarczająco dużo miejsca w palcach, dla uniknięcia ucisku, zwłaszcza przy problemach takich jak paluch koślawy (haluksy). Specjalistyczne wkładki ortopedyczne dopasowane do indywidualnych potrzeb stóp, oferują pomoc przy korygowaniu wad postawy. Dobrze dobranie obuwie medyczne poprawia jakość życia, oferując nie tylko ulgę, ale także zwiększając mobilność i komfort chodzenia każdego dnia.

Zadbaj o swój wizerunek i wygodę z MeClo.
Twoja odzież medyczna najwyższej jakości!

WYGODNA DOSTAWA

Kurierzy, paczkomaty i odbiór osobisty

WYSYŁKA DO 24h

Szybkie dostawy dla wszystkich zamówień

BEZPIECZNE ZAKUPY

Dzięki certyfikatowi i szyfrowaniu SSL

DARMOWA WYSYŁKA

Dla zamówień powyżej 350 PLN

+48 602 557 822

[email protected]

Poniedziałek – Piątek: 8:00-16:00
Sobota: 6:00-13:00

Numer konta bankowego:
10105015621000009031097489
ING Bank Śląski S.A.

 

NEWSLETTER

© 2024 MeClo. Wszelkie prawa zastrzeżone.

MeClo
ul. Powstańców Warszawskich 8,
38-400 Krosno
This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.